Jdi na obsah Jdi na menu
 


VETERAN ARENA OLOMOUC

   plaketka.jpg

hlavicka-museum-ol.jpgMuzeum Veteran Arena v Olomouci si klade za cíl připomenout technický věhlas a proslulost tehdejšího československého předválečného automobilového průmyslu. Milovníci historických veteránů se mohou těšit na značky Wikov, Tatra, Praga, Aero, Z, Škoda, Laurin & Klement, JAWA, ČZ a další.

museum-ol.jpg

Veteran Arena v Olomouci je svébytné muzeum historických automobilů nabízející neobvyklou podívanou pro nejširší veřejnost a všechny milovníky historických vozidel. Muzeum chce vzdát hold technice a umění zejména prvorepublikové éry, proto v rámci své expozice více než stovky dobových vozidel zejména české předválečné výroby v prvotřídním zrestaurovaném stavu otevírá unikátně také osobitou galerii umění úzce spjatou nejen s motorismem a regionem. Ve výstavní sezóně se můžete těšit mimo na tyto nové exponáty: Wikov 40, Tudor 1937, Wikov 35 šestimístná továrnická limuzína 1933, Wikov 35 šestimístná limuzína 1932, Tatra 87 aerodynamický vůz 1940.

 Historické vozy jsou po vynikajících renovacích a plně pojízdné a zcela určitě je potkáte také na veteránských akcích v roce 2014. V současné době uvidíte 3 výstavy za 1 vstupné. Historické automobily/motocykly 160 exponátů 100 automobilů, 30 motocyklů a další exponáty související s historií motorismu jako stabilní motory, benzinové stojany, motory, atd…Historie techniky přes 400 ks historických telefonů. V současnosti největší výstava historických telefonů v České republice z časového období 1890-1980. Historie rádiové techniky přes 600 ks historických rádiových přijímačů a gramofonů z USA, Evropy a Československa.

veteran-arena.jpg

veteran-arena-ol.jpg

 strana 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11