Jdi na obsah Jdi na menu
 


logo-ww.jpg ZAJÍMAVOSTIlogo-ww.jpg

  Motoristickým restaurátorům z Kopřivnice na Novojičínsku se podařilo zachránit unikátní sportovní vůz Wikov 7/28, který v roce 1930 závodil na Masarykově okruhu v Brně. Vůz nyní bude v muzeu továrny Wikov v Hronově.

Veteránisté říkají, že opravit se dá všechno, záleží jen na penězích. Alfa Romeo Giulietta Sprint budila ve výběru aukční síně Artcurial na letošním veteránském veletrhu Retromobile velkou pozornost. Kolem stály mnohem dražší, vzácnější a rychlejší kousky. Žádný však neměl tak okouzlující patinu. Giulietta Sprint oblečená od Franca Scaglioneho z Bertoneho karosárny se představila v roce 1954. Pod kapotu dostala hliníkovou čtyřválcovou třináctistovku s hemisférickými (půlkulovými) spalovacími prostory a dvěma vačkami, která měla výkon osmdesát koní. Necelé čtyři metry dlouhé a 880 kilogramů vážící kupátko prý umělo uhánět až 165 km/h. Takovým kouskům se dnes říká „objevy ze stodoly“

Škoda Popular Sport Monte Carlo, dne 14. ledna 1936 vyjeli Pohl s Hausmanem otevřeným závodním vozem z Prahy na místo oficiálního startu do Athén. Z nich následoval vlastní 3852 kilometrový závod přes Soluň, Bělehrad, Budapešť, Vídeň, Štrasburk a Avignon do Monaka. Do cíle dorazila posádka s popularem 29. ledna 1936 bez trestných bodů, uspěla při technické přejímce i v jízdě zručnosti. Ve třídě do 1500 cm3 skončil vůz posádky Pohl/Hausmann na druhém místě.

Hvězda kanadských silnic - Tatra 603

Majestátní tatrovka je jedním z nejhezčích československých aut všech dob. Aerodynamicky tvarovaná limuzína, která už patří k ceněným veteránům, byla na svou dobu velká. Americké koráby ji sice o dost přerostou, svým charismatem je ale stejně překoná. Martin Šimek a jeho tatrovka jsou hvězdami montrealských ulic.
 
strana 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11